Клуб допитливих

Цікавинки про папір


Завітавши до редакції, Джмелик сказав:

— Друзі, а чи знаєте ви, що наш журнал не міг би з’явитися на світ, якби не дерева? Адже, виявляється, саме з деревини виготовляють папір!

Засідання Клубу допитливих у цьому номері журналу присвячено найцікавішим фактам з історії паперу.

Використаний папір — макулатуру — можна переробити на новий. Це допомагає зберегти дерева. На жаль, в Україні переробляють дуже мало макулатури — лише один використаний аркуш з тисячі має шанс знову стати корисним. Решта ж потрапляє на смітник.

В Японії 6 зошитів з 10 виготовляють з макулатури. Ми з вами можемо навчитися дбати про збереження лісів не гірше від японців! Для цього треба збирати вдома старі зошити, альбоми, коробки з-під продуктів, обгортки, газети, рекламні оголошення та здавати все це до пунктів прийому макулатури.

Багато цікавих фактів про папір у доступному для дошкільнят і молодших школярів викладі ви знайдете у статті.

Завантажуйте електронний додаток
Цікавинки про папір

Завантажити презентацію для дітей

До скарбнички методиста

Щоб діти захотіли пізнавати, треба їх здивувати, створити можливості для їхньої самостійної діяльності. У цьому чудово допомагають цікавинки про папір, коментувати які педагог може разом з дошкільниками і учнями молодших класів. Цікаві історичні факти активізують пізнавальний розвиток дітей, розвивають допитливість, сприяють формуванню екологічної грамотності, захоплюють, привчають до ощадливості та бережливості.<< До змісту номера (“Джміль” № 5 /2014)