Самчитайлик

Скоромовки на нашому подвір’ї

(повна версія)

На травневі свята Книжечка поїхала провідати свою бабусю. За кілька днів Джмелик отримав від неї бандероль та лист: “Друже! Я вигадала диво-бінокль! Він допомагає знаходити скоромовки. Надсилаю тобі пробний примірник, протестуй його, будь ласка. Можливо, знайдеш нові цікаві скоромовки для наших самчитайликів”. Джмелик дістав з коробки бінокль і став уважно придивлятися та прислухатися до всього. Ось які скоромовки він помітив, записав та сфотографував.

Цвіркун цвіркоче цілий день.
У цвіркуна п’ятсот пісень.


Сів пух на лопух.


Від солі у Соні
Всі супи солоні.


Яка шубка в хом’яка?
В хом’яка вона м’яка.


Заліз Борис
На високий карниз.
А тепер з карнизу
Не злізе донизу.


Пожежнику з вежі
Видно всі пожежі.


У стоніжки нема ліжка
Тож стоніжка
   спить без ліжка.


Сорока пісеньку скрекоче
І сорочки синочку строчить,
Син сидить біля майстрині
Сорочки складає в скриню.

Автор скоромовок Ігор Січовик


Зауваги для дорослих

Прийом використання “диво-бінокля” допомагає зосередити увагу дітей на предметах, явищах, подіях навколишнього світу. Спонукайте малят придивлятися до всього, що їх оточує, помічати деталі, “обігрувати” побачене у власній творчості  — словесній, художній, руховій. Розучіть з дітьми запропоновані скоромовки і пригадуйте їх щоразу, як помічаєте в довкіллі образ, про який у них ідеться. Так ви розвиватимете пам’ять, мовлення, увагу, спостережливість, а також творче мислення.

Електронний додаток допоможе краще запам’ятати скоромовки, придумати власні, а також виконати вправи на закріплення знання скоромовок. Таким чином е-додаток та методичне забезпечення до нього допоможуть здійснити незвичайний проект “Скоромовки на нашому подвір’ї”.


Завантажуйте презентацію
“Скоромовки на нашому подвір’ї”

Завантажити комікс для дітей

<< До змісту номера («Джміль» № 2 /2014)